Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /data/www/virtuals/matematika/html/wiki/includes/Sanitizer.php on line 1378

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /data/www/virtuals/matematika/html/wiki/includes/Sanitizer.php on line 1378
Uživatel diskuse:Spybot – MatWiki

Uživatel diskuse:Spybot

Z MatWiki

Přejít na: navigace, hledání

Ahoj, pokud testuješ ve větší míře, je vhodnější používat pouze náhled. Každá uložená změna se totiž zbytečně zobrazuje v posledních změnách. Díky :-) Pavel Brožek 27. 8. 2010, 17:01 (UTC)

Aha, na to som nemyslel. Jasne, dam si na to pozor.--Spybot 3. 9. 2010, 20:34 (UTC)


http://wiki.matweb.cz/index.php?title=Rovnice_x^3%3Di&curid=121&diff=369&oldid=249 – ta tečka tam přeci patří, ukončuje větu. Nebo mi něco uniká? --Pavel Brožek 31. 8. 2010, 12:44 (UTC)

Unika Ti jedine to, ze ja som zvyknuty pisat to takto:
V množině komplexních čísel řešte rovnici: LaTeX: x^3=i
Zrejme to bola unahlena editacia; iba ma zarazilo to LaTeX: i. , esteticky sa mi to tam proste nehodi rovnako ako LaTeX: x^3-i=0. Navyse, niektore vety ukoncene nie su, tak som si myslel, ze to nebude vadit.--Spybot 3. 9. 2010, 20:34 (UTC)
Esteticky to sice není hezké, ale myslím, že by tam ta tečka být měla. Estetiku bych ale neřešil, vzhled vzorců se časem může změnit a ještě to může vypadat líp. Jinak jak jsi upravil ty užitečné vzorce, tak to se asi bude muset vrátit kvůli odkazům, které na ty vzorce mohou vést. Jestli jsem si správně všimnul, tak jsi tam jen přidal vzorec na začátek a zbytek vzorců přečísloval? Pak by asi nejlepší bylo dát ten nový jako 2.0. Ale to se mi v tuhle dobu nechce řešit, tak se na to podívám jindy, případně jestli to chceš vyřešit sám… A na vytvoření podpisu s aktuálním časem tady v diskuzi je nejlepší použít tu ikonku s podpisem nad editačním oknem nebo napsat „--~~~~“ --Pavel Brožek 2. 9. 2010, 23:07 (UTC)
Tak som to opravil, plus som pridal podmienky k logaritmickym vzorcom a zmenil LaTeX: \log_z(p)=\frac{\ln p}{\ln z} na LaTeX: \log_z(p)=\frac{\log_x p}{\log_x z}; aby to nejakou nahodou nezvadzalo k tomu, ze tam ten prirodzeny logaritmus musi byt. Snad je to v poriadku. A vdaka za ten tip s podpisom, hned mi bolo zvlastne, ze by sa niekomu chcelo vypisovat cas aj datum :-) --Spybot 3. 9. 2010, 20:34 (UTC)