Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /data/www/virtuals/matematika/html/wiki/includes/Sanitizer.php on line 1378
Nápověda:Jak vytvořit vzorový příklad – MatWiki

Nápověda:Jak vytvořit vzorový příklad

Z MatWiki

Přejít na: navigace, hledání

Vytvoření stránky

Nejprve zvolte vhodný název příkladu, pod kterým bude příklad na MatWiki přístupný. Přitom využívejte konvenci pro matematické zápisy. Název by měl jednoznačně popisovat daný příklad.

Až budete mít vybraný vhodný název, založte článek.

Struktura článku

Všechny řešené příklady by měly mít podobnou strukturu nadpisů, aby se v nich čitatel snadno orientoval. Volte proto následující strukturu:

== Zadání ==
== Řešení ==
=== Řešení 1 ===
…
=== Řešení 2 ===
…

Řešení by neměla být pouze číslována jako je tomu v předchozí ukázce, ale nadpis by měl naznačit, jakou metodou bude příklad vyřešen.

Zařazení příkladu do kategorií

Na konci řešeného příkladu vždy uveďte seznam kategorií, do kterých by měl být příklad zařazen. Např. článek Binomická rovnice a^7=-128 by mohl obsahovat následující kategorie:

[[Kategorie:Binomické rovnice]]
[[Kategorie:Komplexní čísla]]

Po zkontrolování náhledu článek uložte. Nyní byste ještě měli vložit zadání příkladu do kategorií, v kterých se příklad vyskytuje. To provedete následovně:

  1. Otevřte k editaci kategorii, do které chcete přidat zadání.
  2. Do seznamu řešených úloh přidejte na konec odkaz na řešený příklad s textem "odkaz" a zadání příkladu. Kód by měl vypadat takto:
*[[Kvadratická rovnice x^2+4x+3=0|Odkaz]] — Řešte rovnici <math>x^2+4x+3=0</math> v oboru reálných čísel.